Doğal Yollarla Dudak Bakımı

Yaz ve kış aylarında çeşitli cilt sorunları görülmektedir. Özellikle dudaklar aşırı sıcak, soğuk ya da rüzgârlı havalarda oldukça yıpranır ve çatlar. Özellikle bayanlar evde dudak bakımı gerçekleştirerek görünümlerine verdikleri önemi ortaya koydukları bilinir. Dudak bakımından öncelikli olarak dudağın yüzeyinde görülen ölü ciltlerin yok edilmesi gerekir. Yumuşak bir havlu ya da diş fırçası yardımı ile dudaklarınızdaki ölü derilerden anında kurtulabilirsiniz. Dudakları ölü deriden arındırmak adına tahriş olmasını da engellemeniz önerilir. Ölü deriden kurtulmak adına kahve, toz şeker ve süt tozu karıştırılarak oluşturulan peelingin dudaklara uygulanması da gerçekleştirilebilir.

Dudakların çatlamasını önlemek adına sıkça nemlendirici kullanmanız önerilir. Bunun yanı sıra dudaklarınızı ıslak bırakmamanız da verilen öneriler arasındadır. Bayanların evde dudak bakımı yapmak adın pek çok tarif ve uygulama ile karşılaştıkları görülür. Genellikle bitkisel karışımların tercih edildiği görülür. Bu tarifler arasında domates, yoğurt ve bal gibi malzemeler karıştırılarak dudaklarınızın üzerine yayılması sağlanır. 15 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanır ve güzelce kurulanır. Bu karışım sayesinde dudakların eski canlı ve taze günlerine kavuştuklarını görebilirsiniz.

Bayanların birkaç malzeme ile kolay uygulamalar sağlayarak dudaklarını doldun ve eşsiz bir görünüme kavuşturdukları görülür. Bayanların evde dudak bakımında kullandıkları peeling maskelerden bir diğeri de bir kaşık bal, toz şeker ve 8 damla greyfurt suyu malzemelerini tedarik ederek güzel bir cam kâsede karıştırılır. Dudaklara ovarak sürülen bu karışım on dakika kadar bekletilir ve yıkanır. Peeling uygulaması sonrası dudakların ölü hücrelerden arındığını ve eski tazeliğine kavuştuğunu görebilirsiniz.

Doğal Yollarla Dudak Bakımı” için bir yorum

  • 22 Mart 2018 tarihinde, saat 10:02
    Permalink

    Evde yapabilceğimiz bir dudak nemlendiricisi tarifi verdeniz ne güzel olur

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir