Flört ve Arkadaşlık

Aslında daha öncede bahsettiğimiz gibi kız çocuğu başlangıçta flörtten hoşlanmaz ve tabiî olarak bu yöndeki gelişmeleri yavaş bir hızla gider. Olayların normal akışında, flört bir basamaktan diğerine doğru geliştikçe hoşlanmayı öğrenir. Bu arada kız çocuğu kendisinden daha hızlı gitmek isteyen erkek çocuğunu frenlemesini de öğrenir. Bazen kızın bu hususa nazikçe bir biçimde erkek çocuğuna açıklaması yeterlidir. Eğer erkek çocuk «izin duygularına karşı saygılı ise bu konuda kızın istediği gibi davranacaktır.

Kız çocuğu müsaade ettiği kadar ileri bir basamağa dek erkek çocuğun ilişkiyi geliştirmek amacında olduğunu kısa zamanda anlayacaktır. Bazı kız çocukları bilinçli veya bilinçsiz olarak bu gerçeği erkek çocuklar ile pazarlık etmek amacıyla kullanırlar. Eğer erkek çocuğu özellikle nazik davranıyorsa veya kızı güzel bir yere götürmüşse ona daha fazla ilerlemesi için müsaade edecektir; aksi takdirde erkek çocuğu istediğini elde edemeyecektir. Ancak kız çocuğu kısa zaman içinde erkek tarafından terk edileceğini hissederse “iyi geceler” öpücüğünden daha fazlasına müsaade etmez.
“Bir lahmacun ile ayran ikramından daha başka ne bekliyordu?” diye feryat eder. Bu flört için yanlış yaklaşım metotlarından biridir. Flört her şeyden önce menfaatlerin alışverişi değildir. “Sen bana ne kadar verirsen ben de sana o kadar vereceğim” şeklinde olayı bir ticaret havasına dökmek hatalı bir tutumdur. Flört başka maddî çıkarların karışmaması gerektiği duygusal bir alışveriş türüdür ve hislerin titizlikle korunması gerekir.

Bazen kız çocuğu husumete kapılır ve bazı olaylara sinirlenerek karşısındakine düşmanca duygular beslemeye başlar. Kasten erkek çocuğunu uyarır ve belirli bir basamağa geldikten sonra onu cezalandırmak amacıyla refüze eder. Burada kız çocuğu seksi bir silâh olarak kullanmaktadır, ancak bu yanlış tutum adaletsiz olmakla kalmaz, aynı zamanda ilişkiyi güzel bir hale getirecek olan samimiyet ve dürüstlük kapılarını da kapatır.
Kız çocuğu erkeğin kendisinden çok daha fazla sekse yönelik olduğunu bilmediği için bu tip davranışların erkeği hüsrana iteceğinden de habersizdir. Bazen çift anlamlı sözler bile erkek çocuğunu şaşkına çevirir. Meselâ, flört esnasında uzun bir öpüşmeyi müteakip kız çocuğu “Oh çok sıcak oldu” şeklinde duygularını dile getirir. Erkek çocuğu bu sözleri “Ben tamamıyla uyarılmış durumdayım ve hazırım” diye yorumlar. Dolayısıyla daha ileri gitmeye hazırlanır. Aslında kız çocuğu basitçe terlemeye başladığını anlatmak istemiştir ve erkeğin bu sözleri seks açısından yorumlayabileceğini akıl etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir