Flörtün Zararları (Sakıncaları)

 

Kişisel Bakımdan Flörtün Faydaları

Bazı görüşlere göre flörtün bazı avantajları mevcuttur. Bu kişiler her şeyden önce flörtün zevk verici bir olay olduğunu ve hattâ orgazma bile götürdüğünü savunurlar. Yine bu fikirlere göre basit olarak dünyanın he’ tarafında uygulanmakta olar bir eğlence türüdür. İkinci avantajı bazı ifrata kaçan olaylar haricinde gebelik korkusunun olmayışıdır. Üçüncü avantajı ise son yıllarda artmakta olan veneryan hastalıkların (bel soğukluğu, frengi, vb. gibi) bulaşması ihtimalinin uzak oluşudur.

En büyük avantajlarından biri de evlilik için hazırlık safhası da deneyim sahibi olmaktır. 6 deneyimler seks ilişkisinin bizzat kendisinden daha faydalıdır. Erkek çocuk bir kızın kalbinin nasıl kazanıldığını, göz; ne nasıl girilebileceğini, kız çocuk ise erkeğin nasıl uyarıl bileceğini ve kalbinin çelineleceğini bu sayede öğren Karşılıklı dikkat çekme ve uyarma flört teknikleri yoluyla öğrenilir. Flört çeşitli fizikî tem yollarını basamak basamak kapsadığı için tüm bu gelişmeleri yavaş yavaş kavrama imkânı mevcuttur.

Flörtün Zararları
Bunların yanında flörtün sakıncalarının olduğu da mulaktır. Toplumumuz çoğunluk flörtü tasvip etmez, flört eden kız çocuğu bu sebeple kötü şöhrete sahip olur. Bu duru kız çocuğunu duygusal yöndeş oldukça ağır biçimde zedele? Her ne kadar flörtün belirli bi çizgisinde erkek çocuğum rencide çizgisini çekse de bu çizginin veri etraftaki insanlar tarafından anlaşılmaz ve ilişkinin daha ileri basamaklara yayıldığına dair dedikodular dolaşmaya başlar. Çoğunlukla flörtün başlaması ile birlikte dışarıdan en son noktaya varıldığı veya varılacağına dair gelişir. Bu kadar aslı olmasa da yersiz ve haksız dedikodulara yol açabilir ve sonuçta kız çocuğunu hakkı olmadığı bir yere oturtur. Etrafta yapılan yorumlar bazen öyle çirkin bir noktaya gelir ki duygusal yönden oldukça yüklenmiş olan kız çocuğunu adeta isyana sürükler ve daha ileri basamaklara teşvik eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir