Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altlarında ortaya çıkan hiper pigmentasyon, göz altlarında yer alan derinin renginin çok daha koyu olmasına ve farklı bir görünüm oluşturmasına yol açmaktadır. Böyle bir durum düzensiz uyku ya da uykusuzluk ve yorgunluk gibi sebeplerden ötürü yaşanabilir. Peki, göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı morluklarının bir diğer sebebi de kalıtsal bir şekilde bu bölgenin çok daha çukur bir hale gelmesi ve cildin göz altında çok daha ince yapıda bulunmasıdır.

Genetik göz altı morlukları için makyaj haricinde herhangi bir seçenek yoktur. Fakat uykusuzluk ve yorgunluk sebebiyle meydana gelen göz altı morlukları geçirebilmek için evinizde uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler yer almaktadır. Göz altı morlukları nasıl geçer sorusuna verilecek doğal yanıtlar da mevcut haldedir. İlk olarak salatalık kürü önerilebilir. 1 adet salatalığı kabukları ile birlikte ince dilimle şeklinde halka biçiminde kesip göz bölgenize uygulama yapabilirsiniz. 10 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Her gün uygulanabilir bir alternatiftir.

Aynı şekilde patates ve domates kürü de uygulanabilen alternatiflerden bazılarıdır. 1 tane patatesi halka biçiminde dilimleyerek soğuk süte batırarak gözleriniz üzerinde 10 dakika bekletmeniz gerekir. Taze nanenin yapraklarını ince doğrayarak soğuk sütün içerisine karıştırıp bu sütü uygularsanız eğer göz altlarınızda hem zaman içerisinde morluklar ortadan kalkacak hem de ferahlayacaktır. Göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun doğal alternatifli diğer yanıtı da domates kürüdür. Üstelik uygulanması son derece basittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir