Göz Çevresi İçin Bitkisel Bakım

Bayanların en çok özen gösterdiği şeylerden biri de göz çevresi bakımıdır. Bir bayan her hali ile güzel görünmek ister ve özellikle göz çevresi onlar için oldukça önemlidir. Öyle ki; göz çevresi için bitkisel bakım yaparak kırışıklıklardan ve göz altı morluklarından kurtulmak mümkündür. Yaş ilerledikçe göz çevresine göze kötü hitap eden durumlar otaya çıkmaktadır. Kırışıklıklar başta olmak üzere, çizgiler, morluklar ve cilt kusurları oluşarak kişiyi rahatsız etmeye başlar. Eğer sizin de göz çevresi ile ilgili sorunlarınız varsa bitkisel kürler ile bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Yüzümüzün en nazik ve en hassas noktası olan gözlerimiz kesinlikle önem vermemiz gereken organların başında gelmektedir. Dış etkenlere karşı daha duyarlı olduğundan zamanla birçok sorun ortaya çıkabiliyor. İşte bu yüzden göz çevresi için bitkisel bakım yapmak bu sorunları ortadan kaldıracaktır. Göz çevresindeki hasarı en aza indirmek için beslenme, düzenli uyku ve temizlik en önemli unsurlardır. Bunlara dikkat ederek göz çevrenizde oluşabilecek kötü durumlardan korunabilirsiniz. Ancak, şuanda böyle bir durumla karşı karşıya iseniz o zaman bitkiler en dopru seçim olacaktır.

Göz çevresi için bitkisel bakım yapmak istiyorsanız ekmek maskesini deneyebilirsiniz. Bir miktar ısıtılmış bitkisel yağı veya eritilmiş margarinin içine beyaz ekmek kırıntılarını koyarak lapa haline getirin. Daha sonra birkaç kat yaptığınız gazlı bezin üstüne lapayı yayın ve tüm gözünüze kapatarak 20-25 dakika bekletin. Sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bir diğer bitkisel kür ise, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta sarısı ve 1 çeyrek limonun suyu ile yapılmaktadır. Malzemleri aynı ölçüde iyice karıştırdıktan sonra maskeyi göz çevrenize ve yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Haftada 1 gün düzenli olarak yaparak göz çevrenizde oluşan kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir