MANTIK EVLİLİĞİ


Mantık Evliliği Nedir ?

Evliliğin başarılı olacağına hiçbir garanti yoktur. Ve Avrupa gibi gelişmiş ülkelerin gençleri bu bağın ömür boyu sürmesi gerektiğine inanmaktadırlar. Bu yüzden resmî bir bağ kurmadan önce, birdeneme süresi geçirmeyi tercih etmektedirler. Buna da “mantık evliliği” denilmektedir.
Deneme evliliği safhasındaki çift, aynı evde oturur, aynı eşyaları ve yatağı paylaşır, “birlikte yaşarlar”. Yalnız banka hesapları ve paraları ortak değildir. Bu süre içinde resmî evliliklerinde çıkabilecek problemleri görür ve üstesinden gelip gelemeyeceklerini anlarlar.
Sözgelimi eşlerden biri son derece dağınıkken, diğeri de titiz ve derli toplu olabilir. Flört devresinde bu durum önemli bir şey gibi görünmemiştir. Ama evlendikleri zaman böyle bir farklılık kolaylıkla sürekli ve gittikçe artan kavgalar yaratabilir. Bazı problemler de, resmî bağlan geliştirdikten sonra ortaya çıkabilir. Meselâ resmi olarak evlendiklerinde çocukları olunca, deneme süresinde karşılaşmadıkları bir dizi problemle karşı karşıya kalacaklardır.
Deneme evliliklerinin, boşanmalar üzerindeki etkileri zamanla görülecektir. Ancak en azından, evliliğin ilk 4, 5 yılı içinde ortaya çıkan boşanmaların oranını azaltabilir.

Tagged under: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top