30 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Otuz yaş, insanların kendilerini bulmaya başladıkları en güzel yaşlardır. Ayakları daha sağlam yere basmaya başlayan, farkındalığı artan kadınlar ve erkekler aynı güzelliği ve öz güveni görünüşlerinde de elde etmek için eskisinden daha özenli davranmak durumundadırlar. Kendini çabuk yenileyen cilt artık yavaş yavaş yerini ufak tefek mimik çizgilerine, daha çabuk şişen gözlere bırakmaya başlamıştır. Telaş edilecek bir durum yok. Kozmetik sektörü olanca gücüyle bu uğurda hizmet etmektedir. Eğer siz de, 30 yaş cilt bakımı nasıl olmalı, sorusu üzerinde düşünmeye başladı iseniz bu yazımız işinize yarayacak.

Gözler

Yüz üzerinde yaşı en çabuk gözler ele verir. 30 lu yaşlarda kaz ayakları ince çizgiler halinde görülmeye başlanır. Bu süreçte başlangıç çizgilerine yönelik bir kırışıklık karşıtı göz kremi edinmenizde fayda var. 30 lu yaşlar için en iyi göz kremini seçerek düzenli olarak kullanmanız göz çevrenizi koruyacaktır.  

Cilt

30 yaş cilt bakımına başlamak için en doğru yaştır. Işıltısını kaybetmeye ve renk tonu bozulmaya başlayan cilt daha yorgun gözükecektir. Cildinizi olabildiğince nemlendirmeli ve renk tonunu düzenleyici kremler kullanmalısınız. Ayrıca 6 ayda bir uygulatacağınız vitamin iğneleri ile daha dolgun ve nemli bir cilde sahip olabilirsiniz. Hyarulonik asit cildin temel yapı taşlarından biridir. Bütün canlıların derilerinde ve vücut sıvılarında bulunan bir proteindir. yapısı gereği, canlının yaşı ilerledikçe vücutta bulunma oranı azalır. Günümüzde birçok estetik tedavi için kullanılmaktadır. Diğer vitaminlerle cildinize enjekte ettirdiğinizde uzun süre sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Göğüs dekoltesi

Yüzümüze ne kadar iyi bakarsak bakalım aynı özeni boynumuza ve göğüs bölgemize göstermezsek tam bir sonuç alamayız. Zamanla iki göğüs arasında çizgilenmeler başlar ve yaşımızı ele verir. Yüzünüze sürdüğünüz güneş kremini boynunuza ve dekoltenize de uygulamalısınız. Geceleri yatmadan önce bir tonikle iyice temizleyerek uygun göğüs toparlayıcı kremlerle genç görünümlü bir dekolte elde edebilirsiniz.

Eller

Güneşe en çok maruz kalan eller çok hızlı yaşlanırlar. Haftada bir nem ve leke maskeleri uygulayarak ellerinizi koruyabilirsiniz. Ellerinizi kuruluktan korumak için krem, vazelin, vb. kullanmayı da ihmal etmemelisiniz. Yine unutulmaması gereken önemli nokta dışarı çıkmadan önce ellerinize güneş kremi kullanmaktır.

30 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı” için 2 yorum

 • 19 Kasım 2018 tarihinde, saat 13:38
  Permalink

  50 üstü için de baıım önerileriniz nedir?

  Yanıtla
 • 15 Aralık 2018 tarihinde, saat 16:26
  Permalink

  Evde çilt bakımı kremi öneriniz varmı? Varsa basit metrryallerle yapılırmı

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir