Avokado Maskesi

Kışın cilt sert hava koşullarından dolayı esnekliğini kaybeder ve çoğu kişide kızarıklık ve pul pul dökülme meydana gelir. Bu sorunları yaşayan ciltler için uzmanlar avokado maskesini öneriyor. Ayrıca bu maske kırışıklıklar içinde oldukça etkili. Avokado meyvesi içinde bulundurduğu A, B, D, E, H, K vitaminlerinin yanında lesitin, hitsinin, fitosterol, klorofil ve protein ile cildi besliyor. Bu maskeyi sadece kışın değil yazında rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yazın avokadonun yağlı asitleri cildi güneşin zararlı ışınlarından korur.

Ülkemizde yetişmeyen bu meyveyi marketten temin edebilirsiniz. Son yıllarda tüm marketlerin reyonlarında bulabilirsiniz. Avokado maskesi için aldığınız meyve henüz olgunlaşmamış ise bir gazete ile sarıp birkaç gün oda sıcaklığında bekletebilirsiniz. Olgun bir şeftali gibi yumuşak hale geldiğinde maske için kullanabilirsiniz. Maske için avokadoyu çatal ile ezip içine bir çay kaşığı badem yağı ve bir tatlı kaşığı bal ekleyerek karıştırın. Karışımı cilde ve boyun bölgesine sürerek 20 dakika bekleyip durulayın. Avokado maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz birçok kozmetik ürününde avokado meyvesi vardır. Çünkü bu meyve cilt için gerekli suyu karşılar ve nem dengesini korur. Cildi besler, sigara ve alkolün ciltteki etkilerini azaltır. Avokado maskesi özellikle yorgun ve kuru ciltler için tavsiye edilir. Cilde parlaklığını geri kazandırır. Avokado meyvesi ile yapılan maske en doğal maskelerden biridir ve her cilt tipi rahatlık ile uygulayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir