BALGAM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİLER

Balgam, akciğerlere trake borusu ile salgılanan bir salgı olup, özellikle kış aylarında sıkça rastlanmaktadır. Ayrıca, sigara içenlerin hemen hemen hepsinde balgam sorunu mutlaka vardır. Eğer sizde de balgam sorunu varsa balgam söktürücü bitkiler ile balgamdan kurtulabilirsiniz. Balgamında pek çok çeşidi bulunmaktadır. Sümüksü balgam, cerahatli ve sümüksü balgam, kanlı balgam, siyah ya da gri balgam, yalancı balgam ve cerahatli balgamdır. Öyle ki; balgam solunum yollarından öksürük ile kolayca atılmaktadır. Ve solunum yollarında bir miktar balgam olması oldukça normal bir durumdur. Balgam sorununuz varsa öncelikle balgam geldiği zaman kesinlikle yutulmamalıdır. Kâğıt peçeteye tükürülmeli veya direkt olarak lavaboya giderek balgamdan kurtulmak gerekmektedir.

Eğer balgam şikâyetiniz varsa ve rahatsız oluyorsanız balgam söktürücü bitkiler sayesinde balgamdan kurtulabilirsiniz. Bazı bitkisel çaylar ciğerlerin temizlenmesine yardımcı olduğundan öksürük ile beraber balgamınızı kolayca atmanızı sağlayacaktır. Balgama iyi gelen bitkiler arasında sarımsak, karaağaç kabuğu, güneş gülü, öksürük otu, kekik çayı, nane çayı, okaliptüs çayı, Anason çayı, melekotu kökü çayı, meyan kökü çayı, ebegümeci, ıhlamur, ısırgan otu, civanperçemi çayı gibi bitkiler sayesinde balgamınızı rahatlıkla atabilirsiniz.

Balgam söktürücü bitkiler sizi bu sıkıntıdan kurtarma özelliğine sahiptir. Öyle ki; bazı bitkiler ile yapılan karışımlar balgam ile birlikte öksürüğe karşı da oldukça etkilidir. Adeta doğal bir antibiyotik özelliği olan 1 orta boy kuru soğan, 1 limonun suyu, 3 yemek kaşığı süzme bal, 1 diş sarımsak, 1 tatlı kaşığı tarçın ve yarım tatlı kaşığı zencefile ihtiyacımız olacak. Soğanı ve sarımsağı küp küp doğradıktan sonra bir kavanozun içine koyun. Üstüne 1 su bardağı kaynar su ilave ederek suyun tamamen soğumasını bekleyin. Daha sonra, kavanozun içindekileri karıştırın ve süzün. Süzdüğünüz karışımın suyun içine balı ve limon suyunu ilave edin. Ardından zencefil ve tarçını ekleyin. Kavanozun kapağını kapatın ve çalkalayın. Sonrasında balgam sökücü bu doğal karşımı her öğünden sonra 1 yemek kaşığı kadar içerek balgamdan kurtulabilirsiniz.

BALGAM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİLER” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir