Banyolarda Feng Shui

Feng shui, Çince rüzgâr ve su anlamına gelir, evimizin her odasında uygulayabileceğimiz gibi banyolarda da uygulanan bir dekorasyon felsefesidir. Banyonun yerinin nerede olmasından tutunda, içinde ki aynaların ne yöne bakması gerektiğine kadar bir dolu öğretiyi içerir ve uygulanması halinde, size bol bereket vereceğine, beraberinde sağlık, mutluluk güzel bir kariyer ve aile hayatı sağlayacağına inanılır.

Zenginlik, mutluluk ve para için

Feng shui ye göre banyo su elementi tarafından yönetilir, su ise zenginliği ve mutluluğu, kariyeri ve iyi para akışını sağlar. Banyolarda bulunan su akışı ve su tasfiyeleri ise doğru konumlandırılmadığı ve kullanılmadığı takdirde su gibi evden akıp gideceğini de vurgular. Geleneksel feng shui düşüncesine göre banyoda konumlandırdığınız bazı eşyaların yanlış lokasyon da olması zenginliğinizi bozabilir. Mesela bir banyo mutfağa yakın olmamalıdır, evin giriş kapısına yakın olmamalıdır.

Negatif elektriğe dikkat edin

İki katlı evlerde mutfağın üzerine konumlandırılmış banyolarda kalbin ateş enerjisini yok ederek mutfağın negatif bir elektrikle dolmasına sebep olur. Bu da sağlık ve zenginliğinize zarar verebilir. Ama feng shui ye göre en kötü olanı, banyonun evin tam ortasında olmasındır. Merkezde bulunan banyoların evin tüm enerji dengesini bozduğuna inanılır. Satın aldığınız evin şeklini değiştiremeyeceğiniz için yönlendirme yapabiliyorsunuz, mesela giriş kapısına büyük bir ayna, köşelere konacak parlak kristal objeleri kırmızı bir duvar rengi gibi feng shui detayları da mevcut.

İyi enerjiyi evinize hapsedin

Günlük temizlenen ve hep temiz tutulan banyo ve tuvaletler pozitif Chi’i yi destekler. Kirli bir banyo ise negatif enerjiyi evinize çeker. Hatta banyonuz feng shui ye göre olmaması gereken yerde ise temizliği ve hijyeni mutlaka sağlamalısınız. Banyoda bol ve gereksiz akan su, paranızın da bereketini kaçırır. Banyolar için feng shui renkleri açık gri, gri ve soluk mavidir. Evdeki iyi enerji gitmesin, kötü enerji gelmesin diye, banyodaki tuvaletin kapağı mutlaka kapalı olmalıdır. Bunlar feng shui için sadece birkaç öğreti, banyonuz için uygulamakta zarar değil fayda olduğunu düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir