BB Krem Gerçekten Mucize mi?

Blemish Balm’ın kısaltılmışı olan BB krem çılgınlığı tüm dünyada giderek çoğalmaktadır. Bundan yaklaşık 50 yıl önce Alman Doktor Christine Schrammek tarafından bulunan BB krem, o dönemde ciltteki kızarıklıkları ve yaraları iyileştirmek üzere kullanılmaktaydı. Daha sonra Koreliler tarafından alınan ve geliştirilen BB krem şu anda dünya üzerinde en çok satılan makyaj malzemelerinin başında gelmektedir.

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt vaat eden BB kremleri her markada bulabilirsiniz. Özellikleri farklılık gösterse de aşağı yukarı bütün BB kremler benzer etkiler göstermektedirler.BB kremlerde renk seçeneği azdır. Çünkü BB kremlerin özelliği içindeki pigmentlerin cilt tonu ile bütünleşerek cilt tonunu düzeltmesidir. Bu nedenle genellikle açık, orta ve koyu tonlarda üretilmektedir.

Bb krem ile fondoten arasındaki fark yüzünüzde kalıntı bırakmadan cildinizi pürüzsüz hale getirmesidir. İçeriğinde bulunan bitkisel maddeler cildinizi besleyerek, akne, leke, kızarıklık gibi cilt kusurlarınızı onarabilmektedir. Güneş koruyucu özelliği sayesinde tek bir ürün ile hem cildinizi güneşten koruyabilir hem de tonu eşitlenmiş bebeksi bir cilt elde edebilirsiniz.

BB kremler yüzdeki problemleri onarmak ve aynı zamanda renklendirmek üzere üretilmiştir. Bu nedenle genellikle kapatıcılık özellikleri düşüktür. Çok fazla akne ya da sivilce probleminiz var ise BB krem altına cilt renginizden bir ton koyu bir kapatıcı kullanırsanız daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

BB kremler de fondötenler gibi gece yatmadan önce iyice temizlenmelidir. Her ne kadar cildi onarıyor olsalar da, sonuç itibari ile cildinizin üzerinde renkli bir tabaka oluşuyor. Cildinize uygun bir temizleyici ile BB kreminizi temizlemeniz BB kremden kaynaklanabilecek cilt sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir