Beyazlatıcı Doğal Yüz Maskeleri

Yüzyıllardır birçok kültürde beyaz tenli olmak çok önemlidir. Özellikle Uzakdoğu ülkeleri beyaz tenli olan kişilerin masumiyet ve saflığı sembolize ettiğine inanmaktadır. İnsanlar bu sebeplerden ya da ciltteki lekelerin hafiflemesi için beyazlatıcı doğal yüz maskeleri yapmaktadır. Cildinizi beyazlatmak için evde yapabileceğiniz birçok tarif vardır. Bunlardan en kolay olanı limondur. Aldığınız bir limonu ikiye bölüp yüzünüzü ovalayın ve yıkamadan uyuyun sabah kalktığınızda yüzünüzü durulayın. Limon cildinizin beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Asya ülkelerinde yaşayan insanlar güzelliğe çok düşkündür. Asyalı kadınlar bütün gün pirinç tarlalarında çalışmalarına rağmen beyaz tenlidirler. Bunun nedeni tarlada su olmadığı için pirinç suyu ile yüzlerini yıkamalarıdır. Hatta banyo sularına bile pirinç suyu koyarlarmış. Pirinç içinde bulundurduğu maddelerin etkisi ile cildi güneş ışığına karşı korurken cildi onarır ve cilt lekelerini ortadan kaldırıp cildi sıkılaştırır. Pirinç maskesi için bir çay bardağı süt ve bir avuç pirinç yeterlidir. Beyazlatıcı doğal yüz maskelerinden en etkili olan yöntemlerden biri bu maskedir. Bu nedenle pirinç birçok kozmetik ürününün içinde yer almaktadır.

Cildimiz için yaptığımız maskeler kadar ona iyi bakmakta önemlidir. Beyazlatıcı doğal yüz maskelerini uygulamadan önce cildi ölü derilerden arındırmalı ve öyle maske yapmalıyız. Bu şekilde daha iyi sonuçlar almış oluruz. Yaptığımız maskeden sonra bir nemlendirici uygulayabiliriz buda cildin aydınlanmasına yardımcı olacaktır. Güneş ışığına çıkarken geniş şapkalar tercih ettiğimizde de cildimizin korunmasına yardımcı oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir