Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal makyaj (Nude makyaj), dışarıdan bakanlara yüzünüzde hiç bir makyaj malzemesi yokmuş hissi veren ancak buna rağmen yüzünüzü sağlıklı ve doğal gösteren bir makyajdır. Gün içerisinde rahatlıkla kullanabileceğiniz ve sizi doğal güzel kategorisine sokacak olan bu makyaj stili bir çok kadının da favorisidir.

Doğal makyajın temeli cildinizin sağlıklı görünmesidir. Teninizi ne kadar pürüzsüz hale getirebilirseniz o kadar sağlıklı bir görüntü elde edersiniz. Bu nedenle nude makyaj yaparken kullanılacak ürünler doğru seçilmelidir. Doğru ten makyajı sizi doğru sonuca götürecektir. Amacınız makyajlı görünmek değil sağlıklı görünmektir.

Makyajınıza önce cildinizi iyice temizleyip nemlendiricinizi sürerek başlamalısınız. Yeterince nemlenmemiş bir cilt sağlıklı görünmeyecektir. Üzerine sürdüğünüz her şeyin pul pul kabarmaması için cildinizi iyi nemlendirmek ilk işiniz olmalıdır.

Nude makyaj yaparken en önemli yardımcınız makyaj bazlarıdır. Hem yüzünüze hem de göz çevrenize baz kullanırsanız son derece iyi sonuçlar elde edersiniz. Göz bazınızı biraz ışıltılı seçerek daha canlı gözlere sahip olabilirsiniz. Makyaj bazını tüm yüzünüze iyice sürünüz. Baz, cildinizin daha pürüzsüz ve temiz görünmesini sağlayacaktır.

Baz işleminden sonra cildinizle aynı tonda bir renkli nemlendirici ya da BB krem sürerek makyajınıza devam etmelisiniz. (BB Krem ile ilgili yazımız da ilginizi çekebilir). Dilerseniz fondöten kullanabilirsiniz ancak genelde fondöten ciltte ağır bir görüntü oluşturduğu için istediğiniz doğal ışıltıyı elde edemeyebilirsiniz. Göz altlarınıza ve çevresine cildinizin rengine yakın bir kapatıcı sürmeniz gerekiyor. Kapatıcınızı çok açık tonlarda kullanırsanız son derece yapay bir görüntü elde edersiniz.

Nude makyajın püf noktası cildinizin mat ama gözlerinizin parlak olmasıdır. Bir sonraki adımınız yüzünüzde ışıltı noktaları yaratmaktır. Bunun için en uygun yerler elmacık kemikleri ve kaş kemikleridir. Çok az miktarda somon rengi ya da açık pembe bir aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinize ve kaş kemiklerinize sürünüz. Aydınlatıcı kullanırken son derece dikkatli olmalısınız. Fazla sürdüğünüz anda yüzünüzdeki doğal görüntü kaybolacaktır.

Allık olarak son derece soft bir ürün kullanmalısınız. Açık pembe ve mat bir ürün yanaklarınıza sağlıklı bir görüntü verecektir. Kalem ya da eye liner nude makyajda kullanılmaz. Eğer kullanırsanız makyajınız doğal değil hafif makyaj kategorisine girecektir. Kirpiklerde kalıntı bırakmayan ve dolgunluk veren bir rimelle göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Son olarak dudaklarınıza da mat ve doğal renklerde bir ruj sürerek nude makyajınızı bitirebilirsiniz.

Son olarak doğal makyajın nasıl yapılacağını anlatan bu videoya da bir göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir