DOĞAL YÖNTEMLERLE GRİPTEN KORUNMAK

Soğuk kış aylarında doğal yöntemlerle gripten korunmak isteyenler birçok yöntem ile bu hastalığı kolayca atlatabilirler. Bildiğiniz gibi grip bulaşıcı bir hastalıktır ve yanında olduğunuz kişi eğer gripse bulaşmama imkânı kesinlikle yoktur. Ancak, grip olmamak için bazı doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Ancak, öncelikle grip belirtilerinden bahsetmek istiyoruz. Gribin yüksek ateş, eklem ağrıları, iştahsızlık, ishal, huzursuzluk, kusma, titreme, burun akıntısı, göz yaşarması ve baş ağrısı gibi belirtileri vardır. Eğer bu belirtilerden birkaçı varsa gripsiniz demektir.

Eğer doğal yöntemlerle gripten korunmak istiyorsanız birçok yolu var. Öncelikle gripten korunmak için ellerinizi sık sık yıkayınız. Ayrıca, evi sürekli havalandırmak, giydiğiniz giysileri, yattığınız yatakları sık sık yıkamak, toplu taşıma araçları veya kalabalık ortamlarda maske takmak, sıkı bir kahvaltı yapmak ve doğal beslenmek gripten korunmanın yolları arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra vücudun direnç kazanmasını sağlamak için sağlıklı beslenmek en önemlisidir. Karalâhana, sarımsak ve soğan, kırmızıbiber, kuru fasulye, somon balığı, turp ve brokoli gibi besinler gripten korunma yollarıdır.

Doğal yöntemlerle gripten korunmak isteyenler için en önemli şey hijyendir. Bulunduğunuz ortamın hijyenik olması sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Sonrasında yediğimiz besinlere de dikkat ederek vücut direncinizi ayakta tutabilirsiniz. Gripten korunmak için bazı bitki çaylarını da günlük içebilirsiniz. Mesela, kuşburnu, Papatya çayı, Karahindiba çayı, Portakal suyu, adaçayı, nane limon çayı içerek de gripten korunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir