Erkeği Baştan Çıkarma

Flört kelimesinin ifade ettiği anlam toplumun yapısına göre değişir. Genellikle kız ve erkek arasındaki fizikî temas mânâsına gelir. Gerçekte flört 2 insan arasındaki bir nevî ilişki türüdür. Bu ilişki çeşidi karşılıklı sevgi, duygusal yaklaşım, ilgi ve takdir hislerini de içerir. Aynı zamanda seksî ilişki için de başlangıçtır. Hemen hemen tüm seksî ilişkiler flört ile başladığı için kişilerin karşılıklı yaklaşımını temin eden bir devre olarak kabul edilir.
Flört kendi içinde bazı devreleri içerir, tıpkı bir hikâye gibi ilerler ancak hikâyeden farkı şudur ki, herhangi bir noktada tam sonuç elde edilmeden bitebilir. En eski yıllardan beri olduğu gibi flört bir insanın diğerinin vücudunu kolları içine alması ve onu kucaklaması ile başlar.

Eğer bir erkek çocuk henüz bir flörte başlamamış ise bu konuyu merak eder ve kendi kendine, “Neden insanlar herhangi bir şekilde bunu yaparlar” diye sorar. Bunun başlıca 3 sebebi vardır: Birincisi ve en geçerli olan sebep, erkek çocukların bu olay esnasında zevk alması ve eğlenmesidir. Ancak bu konuda yine erkek ve kız çocuklar arasında büyük fark vardır. Erkek çocukları seksi düşünerek veya sekse ait bazı şeyleri hatırlayarak uyarılabilirler, ancak çoğunlukla fizikî temas ile heyecanlanırlar. Kızlar ise özellikle büyüme devresinde, “kiri resimlere” bakmakla veya “çirkin hikâyeler” dinlemekle, hattâ seksî olaylar düşünmekle bile kesinlikle uyarılmazlar. Ancak erkekler gibi fizikî kontakt esnasında cinsî yönden heyecanlanırlar. Giderek
flört hem oğlan hem de kız çocuk için eğlenceli bir hâl almaya başlar, özellikle kızın duygulandığını bilen erkek çocuk daha çok heyecanlanır.

Flört esnasında kullanılan bazı bölgeler seks açısından diğerlerine kıyasla daha kolay uyarılabilirler. Bu bölgeler sinir uçları yönünden hayli zengin donatılmışlardır ve buradan hareket eden seksi uyarılar sor derece karışık bir sinirsel yolla beyinde belirli kontrol merkezlerine ulaşırlar. Meselâ öpüşmek karşılıklı zevk verir. Çünkü hem dil hem de dudakların iç kısmı anatomik olarak sinir yönünden zengindir. Bununla birlikte öpüşmek bazı toplumlar tarafından hoş karşılanmaz, burunların birbirine sürtülmesi daha zevkli bir işlem olarak görülür. Dünyanın başka yerlerinde ise ağız ağıza öpüşmek zevkli bir olay olarak nitelenmez. Meselâ Hindistan’da öpüşme sadece Amerikan filimlerinde rastlanılan bir olaydır Gerçekte, Batı dünyasında uygulanan öpüşme şekliyle pek çok insan tatmin olmaz. Anca gerekli moda bu biçimde olduğu için bu geleneği devam ettirirler.
Dudaklar seks zevki yönünden en zengin bölgeler olmasına karşılık vücudun bazı diğer anatomik bölgeleri de en az onlar kadar uyarıma hassastı. Memelerin öpülmesi ve ovuşturulması en az öpüşür kadar seks açısından uyara vazifesini görür. Bu tip uyarılar klitorisin uyarılmasına ve vaginanın açılmasına neden olur.

Erkek çocuklar tarafından çok iyi bilindiği gibi penis de çok kolay uyarılabilir bir organdır. Ancak bilinen bir gerçek vardır ki cinsî açıdan hassas olan bölgeler kişiden kişiye değişim gösterir. Meselâ bacaklarının ovuşturulması ile orgazma erişen kızlar “Mevcuttur. Özellikle flört eden erkek çocukların bu bölgeleri gerek kız gerekse kendi açısından bilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir