Erkekleri Hamilelikte Cinsellikten Uzaklaştıran 10 Neden

1. Erkek eşinin cazip ve cinsel istek uyandıracak bir fiziki yapıda olmaktan gittikçe uzaklaştığını düşünebilir. Annelik figürüne bürünen kadına duyduğu saygı, onunla cinsel ilişki kuramayacağı yönünde yanlış bir algı oluşturabilir.
2. Eşine ve bebeğine zarar verebileceğini düşünebilir. Bu erkeğin doğal koruma ve kollama duygularına aykırı bir durumdur.
3. Erkek ilişki sonrası spermlerini bıraktığında bunun bebeğini hem fiziksel hem de duygusal olarak rahatsız edebileceği sanrısına kapılarak duygusallaşabilir.
4. Kadının genital bölgesindeki değişiklik sebebiyle erkek cinsel birleşmeden kaçınabilir. Eşinin üzülme olasılığını göz önünde bulundurarak cinsellikten uzaklaşabilir.
5. Penisin cinsel ilişki esnasında bebeğe temas edeceğini ve bunun kaçınılması gereken bir şey olduğunu düşünebilir, rahatsızlık vermemek adına eşinin hamileliğinde cinsel yakınlaşma kurmamaya özen gösterebilir.
6. Hamilelik döneminde ilişkiye girmenin ayıp ve / veya günah olduğunu düşünebilir.
7. Baba adayı da anne adayı kadar gebeliğin stresine girerek cinsellikten uzaklaşabilir.
8.Cinsellikten uzaklaşan eşini üzmemek, üstüne gitmemek veya baskı oluşturmuş olmamak adına kendisi de cinsel birlikteliği arzulamıyor yahut önemsemiyormuş gibi davranabilir.
9. Erkek eşini aldatma eğilimindeyse, eşine karşı sanki isteksizlik duyuyormuş gibi davranarak bu duruma zemin hazırlamak isteyebilir.
10. Erkek bu dönemde hem iş hayatına devam etmesi gerekiyor hem de evde eşine daha faydalı ve yardımcı olmaya çalışıyor. Alışkın olmadığı bir tempo içine giren ve babalık güdüsüyle daha çok para kazanmak hırsına tutulan erkek ilişkiden kaçınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir