Hemoroid (Basur) İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Pek çok insanın ortak sorunu hemoroid ya da halk arasındaki adıyla basur. Bağırsağın ve rektumun şişmiş varisine hemoroid denir. Pelviste bulunan damarların yüksek kan basıncıyla varise benzer bir hal alması durumudur. Bu hastalığa çok sık rastlanmaktadır ve süreç oldukça ağrılıdır. Çok ilerlemiş vakalarda doktorlar ameliyat önerebilmektedir. Hemoroid için uygulanabilecek bitkisel tedavi yöntemleri şöyle
Havuç yapraklarından gelen mucize:

Malzemeler

⦁ 5 yemek kaşığı dolusu ince kıyılmış havuç yaprağı
⦁ 1 litre kaynamış su

Hazırlanışı

İnce ince kıydığınız havuç yaprakları büyük bir sürahiye alınarak üstüne 1 litre kaynamış su eklenir. Sürahinin ağzı streç film ile hava almayacak şekilde kapatılır. Bu su bekletilirken hareket ettirilmez. 1 saat sonra süzülen su gün içerisinde muhtelif zamanlarda içilerek tüketilir. Bu çayı günde 3 fincandan fazla içmemek ancak 6 ay boyunca düzenli içmeye devam etmek gerekir. Kesin çözüm sağlayan bu mucizevi bitkisel tedavi yöntemi aynı zamanda zararlı toksinlerin de vücuttan atılması için yardımcıdır.

Zeytinyağının iyileştirici özelliği:
Gece yatmadan önce sterilize bir pamuğu saf zeytinyağı ile ıslatarak anüsün üstüne bastırın, pamuğu makat bölgesinde bırarak yatın. Hemoroidin büyüklüğüne göre 3 günle 3 haftalık bir süreçte sonuç aldığınızı göreceksiniz.

Kivi ve sirke iksiri:
Her gece bir tane kivi saf elma sirkesi ile yıkanır ve kabuğuyla birlikte yenilir. Bu yöntem dokuz gün boyunca uygulanır. (Bir haftanın tamamlanmasının ardından bağırsağınızdan iltihap akabilir, bu durumda korkulacak herhangi bir şey yoktur.)
Sarı kantaronun şifası:
Her derda deva olarak bilinen sarı kantaron yağı aynı zamanda hemoroidi iyileştirici özelliği olmasıyla biliniyor. Damarları büzerek kalıcı çözüm sağlayan sarı kantaron yağı ile ıslatılan bir pamuk hafif fitil şeklinde anüs bölgesine yerleştirilir ve tuvalet ihtiyacı giderildikçe değiştirilir. Bu yöntem en az 2 hafta uygulandığında hemoroidde iyileşme gözlenir

Basur İle İlgili Diğer Tedavi Yöntemleri

basura ne iyi gelir, basur nasıl geçirilir
basura ne iyi gelir, basur nasıl geçirilir

basur-memesi-belirtileri

Hemoroid (Basur) İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri” için bir yorum

  • 18 Nisan 2017 tarihinde, saat 10:50
    Permalink

    yararli olmus. tesekkurler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir