HORLAMA

Horlama, kaba ve  utandırıcıdır.  Ayrıca  hava  burundan geçmeden ağız yoluyle girdiğinden soğuktur ve süzülmez, bu nedenle de boğazın üşümesine ve bronşite yol açabilir.

Horlama Sebepleri: (Derin  uyku,   özellikle   sırtüstü yatarak  uyumak.)

Çocuklarda:  Ahtapot

Polipler:  Burun içindeki zarın iltihaplanarak şişmesidir. Alerjiden olur. Ameliyatla alınabilir,  fakat tekrar büyürler.

Tansiyonun Hastaları Horlar mı? : Orta yaşlarda, kırktan sonra. Burnun arka veya  üst kısmında meydana gelir. Durdurulması zordur. Bazen  tekrarlayabilir. Ağzı kapatamamak Alışkanlık (özelikle  bir  ateşli hastalıktan sonra)

Geçici sebepler : Burun iltihabı, akıntı nedeniyle burun tıkanabilir.

Tedavisi: Varsa, hastalık tedavi edilir. Yan yatarak uyuyun. Sırtın ortasına bir tenis topu bağlayın.

HORLAMA” için 3 yorum

 • 26 Ocak 2012 tarihinde, saat 00:08
  Permalink

  Horlama özellikle kilolu kişilerde sıklıkla görülen rahatsızlıklardan biridir. Ancak aşırı alkol alındığı durumlarda veya yorgun düşüldüğü zamanlarda da görülmektedir. Tedavisi günümüzde mümkündür.

  Yanıtla
 • 26 Ocak 2012 tarihinde, saat 20:03
  Permalink

  Babam özellikle bu konuda zor günler yaşıyor. Daha doğrusu biz zor günler yaşıyoruz. Horlama ilaçları deniyoruz ya bakalım sonuçlarına.

  Yanıtla
 • 14 Kasım 2012 tarihinde, saat 17:26
  Permalink

  Horlama bir çok kişide görülen bir durumdur. Horlamanın bazı nedenleri sırt üstü yatmak,geniz eti olan kişilerde bildiğim kadarıyla çok horluyorlar. tedavisi mümkündür. sırt üstü yatıyorsanız yan yatmanız sizi biraz olsun rahatlatacaktır.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir