Kadınların Korkulu Rüyası Adet Gecikmeleri

Kadınlarda düzenli aralıklar ile yaşanan regl dönemi, bazı sebeplerden dolayı gecikebilir. Bu da kişide hem fiziksel, hem de psikolojik sorunlar yaratır. Çözüm olarak adet söktürücüler kullanılmaktadır. Adet döneminizi hormonlar kontrol eder ve regliniz sırasında ortaya çıkan birçok değişikliğin sebebi de hormonlardır.

Adet gününün gelmesine rağmen, kanamanın başlamaması olarak tanımlanabilecek adet gecikmesi, bitkisel ürünlerle doğal ve zararsız şekilde de çözüme ulaştırılabilir. Adet söktürücüler kadınların adet dönemlerindeki ağrılarını azaltmak ve kanamaları düzene sokmak için faydası olan bitkiler ve karışımlar ile etkili olarak çözüme kavuşturulmaktadır. Gerek adet sancıları, gerekse geciken kanamaların yarattığı olumsuz fiziksel ve ruhsal durumlar, kadınlarda stres ve gerginlik oluşturur. Günlük hayatı ve yaşam kalitesini olumsuz etkiler.

Doğum kontrol hapları progesteron içeren preparatlar olduğu için adet söktürücüler ile aynı içeriğe sahip olmaları dolayısı ile adet söktürücü olarak kullanılabilmektedir. Bitkisel ürünler ile bu süreçte neler yapılabilir bir göz gezdirelim.

 • Adet gecikmesi yaşandığında papatya ve biberiye bitkisini çay şeklinde demleyerek içmek, adet söktüren yöntemlerdendir.
 • Atkuyruğu otu da kaynatılarak içildiğinde adet sancısı ve adet sökülmesi için fayda sağlayacaktır. Eğer tadı sert gelirse balla tatlandırabilirsiniz.
 • Balla tatlandırılmış, kaynatılmış kekik de günde 3 kez içilebilir.
 • Çiriş otunu kaynatıp balla karıştırarak içebilirsiniz.
 • Salatalarda, cacıklarda, poğaçalarda, sebze ve et yemeklerinde sıkça ve sevilerek kullanılan dereotu da, oldukça etkili bir adet söktürücüdür.

Kadınların Korkulu Rüyası Adet Gecikmeleri” için bir yorum

 • 18 Kasım 2018 tarihinde, saat 11:46
  Permalink

  Düzensizlik eskiden oluyordu ama şimdi gayet düzenli. Ama ağrı bazen hala var ama o da eskisinden iyi. O da geçecek umuyorum

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir