Kolay Zayıflamanın Yolları

Fazla kilolar çoğumuzun hayatında en az bir kere sorun haline gelmiştir. Dengesiz beslenme, stres, hormonal değişimler ve hareketsiz yaşamın yol açtığı kilolar ne yazık ki geldikleri kadar hızlı bir şekilde hayatımızdan uzaklaşmazlar. Kilo sorunu olan kişiler, çeşitli diyet yöntemlerini deneyerek hızlı bir şekilde zayıflamak için uğraşırlar. Ancak çoğu zaman hızlı kilo vermeye yönelik uygulanan bu diyetler hüsranla sonuçlanır ve kişilerin iradelerine olan inançlarına zarar verir. Diyetisyen yardımı ile kilo veren kişiler ise düzenli beslenmeyi yaşam biçimi haline getiremedikleri için verdiği tüm kiloları tekrar geri alırlar. Peki, bu kadar çabaya rağmen bu kiloların kalıcı olarak vücudumuzdan atılamamasının gerçek sebebi nedir?

Problem Bilinçaltınız

Yapılan araştırmalar sonucunda bulunan ve her yöntemi uygulamanıza rağmen bir türlü kilo verememenize yol açan nedeni açıklıyoruz, “bilinçaltınız”! Zayıflama rağmen siz farkında olmadan bilinçaltınız sizin aleyhinize çalışarak yağlarınızın vücudunuzdan atılmasına engel olmaktadır. Diyetisyeniniz ile birlikte çalışırken kilo ile ilgili bilinçaltında yer alan inançları değiştirmeye yönelik uzmanlaşmış bir psikolog ile seanslara başlamanız, kilolarınızdan hızlı ve kalıcı olarak kurtulmanıza yardım edecektir.

Psikologlarla Görüşün

Diyetisyenler beslenme eğitiminin çok küçük yaşlarda verilmesi gerektiğini belirtmektedirler. Çocuklarınıza yönelik, mutlu anları şeker çikolata gibi tatlı yiyecekler ile bağdaştırmamanız konusunda özellikle uyarı yapmaktadırlar. Çocuğunuza Akşam baban gelince sana çikolata getirecek demek, gelecekte mutlu anları yaşayabilmesi için sadece tatlı yiyecekler yemesinin yeterli olacağı kodunu beynine işlemek demektir. Yetişkin haline gelen bu çocuk, her stresli anında tatlı ve şekerli yiyecekleri yemekten kendini alıkoyamayacaktır. Günümüzde stresi hayatımızın her alanında yoğun olarak yaşadığımız düşünülürse, bilinçaltımızın desteğiyle sürekli şekerli gıdalara yönelmek kısa sürede kilo problemimiz olacak anlamına gelmektedir. Sizin de bilinçaltınızda bu ve buna benzer kilo vermenizi önleyen bir sürü olumsuz inancınız olabilir. Bu konuda destek alarak özlemini duyduğunuz ideal kilonuza daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir