Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendiriciler

Kuru bir cilde sahip olan bireyler, cilt bakımı hususunda çok daha hassas hareket etmelidir. Kuru cilt tipleri, yaz aylarının kavurucu sıcaklarında ve kış aylarının soğuk geçen günlerinde çok daha kolay bir şekilde nem kaybederler. Kuru ciltler için nemlendiriciler ve çeşitli alternatifler de bu doğrultuda popüler bir hal alıyor. Ayrıca kuru cilt tipleri çok daha erken yaşlanmaktadır. Cilt sorunlarına karşı çok daha elverişli nitelikler taşıdığı da ortadadır.

Cildinizin kaybettiği nem oranını geri kazandırabilmek için bitkisel doğal metotlardan yararlanabilirsiniz. Cildinizi devamlı nemli tutup çok daha parlak ve canlı gözükmesini sağlamanız mümkün olabilir. Kuru ciltler için nemlendiriciler değerlendirilerek çözüm elde edilebilir. Tercih edebileceğiniz nemlendirici türü olarak, kokulu nemlendiriciler uygun olabilir. İlk olarak 25 gr süt tozu, 100 cl gül suyu, 30 gr badem suyu ve 1 yemek kaşığı bal yeterli olacaktır.

Malzemelerin tamamını belirtilen ölçüler kapsamında cam kavanoz içerisinde ekleyerek tahta kaşık ile karıştırmalısınız. Ortaya çıkarmış olduğunuz bu karışımı cildiniz üzerine masaj şeklinde uygulamalısınız. Daha sonrasında nemli bir bez yardımıyla cildiniz üzerinden de temizleyebilirsiniz. Kuru ciltler için nemlendiriciler genelde haftada 1 defa tekrarlanıp cildinizi nemlendirecektir. Ayrıca güzel kokmanızı da sağlayacaktır. Sizler de eğer bir kuru cilt tipini sahipseniz bu nemlendirici uygulamasını elde edebilirsiniz. Bu uygulamayı gerçekleştirerek cildinize nem takviyesi yapmanız mümkün olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir