Kuru Ciltler İçin Nem Maskeleri

İnsanlar faklı cilt tipleri ile karşımıza çıkmaktadır. Kuru, yağlı ve karma ciltlere sahip olan insanların ciltlerine farklı bakım uygulamaları gerektiği hatırlatılır. İnsanların sahip oldukları Kuru ciltler için nem maskeleri oldukça fazladır. Evde de yapabileceğiniz bu maskeler insanları mutlu ettiği görülür. Maskelerin başında avokado maskesi gelmektedir. İçinde bulunan vitamin ve mineral sayesinde cildinizin nemli ve taze bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Yarım avokado ve bir tatlı kaşığı bal bizlere yardımcı olacaktır. Avokado sürülecek kıvama gelene kadar ezilir ve sonra bal karıştırılır. Bu karışım yüze sürülerek on dakika kadar bekletildikten sonra yıkanır. Hastada iki kez uygulanması önerilir.

Kuru ciltlerde çatlama ve kırışıklıkların fazlaca olduğu görülür. Bu yüzden Kuru ciltler için nem maskeleri uygulaması gerçekleştirilir. Nem maskelerinin içinde yulaf kepeği maskesi de sıkça kullanılmaktadır. Cilde uygulandığı zaman cildin yumuşamasını ve canlanmasını sağlayan maske insanların beğenisini kazanmayı başarmıştır. Bu maske ayrıca ciltte oluşacak olan kırışıklıklarında yok olmasını ya da gecikmesini sağlamaktadır. Gözeneklerin temizlenmesi ve cildin hava almasını sağlayan maske oldukça beğeni kazanmayı başarmıştır.

Kuru bir cilde sahipseniz ve cildinizin beslenmesini istiyorsanız eğer Kuru ciltler için nem maskeleri arasından yumurta maskesini tercih edebilirsiniz. Aşırı kuru ciltler için önerilen bu maske yumurta da bulunan protein ve mineraller sayesinde cildin yumuşamasını ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Yumurta sarısı kullanılarak hazırlanan cilt maskesi üç ya da dört defa uygulandıktan sonra cildinizde ki değişimi fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir