Lazer İle Kırışıklık Tedavisi

Yaş ilerledikçe kırışıklıklar artar fakat birçok insan bunu fark etmez. Artık gülerken oluşan kırışıklıkların yerini kalıcı çizgiler almaya başlıyor. Günümüzde genellikle kırışıklık tedavisi botoks ile yapılır. Genç olan bir insanın cildi kolaylıkla yenilenir fakat yaş ilerledikçe cilt yenilenme süresi geriler. Yani yaşlanmada kırışıklık oluşmasının temel sebebi tam olarak cildin geç yenilenmesidir. Botoks ile mimiklerinizde yani konuşurken veya gülerken beliren çizgiler kontrol altına alınır. Kırışıklıklar genellikle kazayağı dediğimiz yerde, alında ve kaş arasında görülür. Kırışıklık çok sıkıcı bir durum olsa da yaş ilerledikçe yaşanılacak olan kaçınılmaz sondur.

Lazer ile de kırışıklık tedavisi yapılmaktadır. Teknoloji her alanda olduğu gibi cilt güzelliğinde de işe yarar bir etken haline gelmiştir. Daha genç görünmek isteyenler veya kırışıklıklarım aldı başını gidiyor diyenler için geliştirilen lazer tekniği cildinizi yenileme konusunda etkili olabilecek bir yöntemdir. Lazer uygulayan insanlar bazen hemen sonucunu görürken bazıları da birkaç seans sonrasında istediği sonuca ulaşır. Bu tip zaman değişkenlikleri kırışıklıkların sayısına ve derinliğine bağlıdır. Aynı zaman da cilt tipi de seansların sayısını etkileyen büyük bir faktör olmuştur. Lazer ile cildin üst tabakası kaldırılır. Böylelikle yaşlanmış ve kırışmış üst tabakadan kurtulursunuz.

Kırışıklık tedavisi hyalüronik asit dolgular ile de gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem çizgileri ortadan kaldırarak genç görünmenizi sağlayacaktır. Bu uygulamanın 6 ayda bir tekrarlanması yani yenilenmesi gereklidir. Aksi takdir de kırışıklıklarınızı tekrar baş gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir