Limonla Saç Rengi Açma

Limonla saç rengi açma yöntemi pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Öyle ki; saçının rengini açmak isteyenler için hem kolay hem de bedava bir yöntemdir. Malumunuz bayanlar için saçlarının güzelliği oldukça önemlidir. Bu yüzden sık sık saçlarının rengi ile oynayan bayanlar için özellikle saç rengi açma işlemi çoğu zaman sıkıcı olmaktadır. Ancak, artık doğal yollar ile saç renginizi kolayca açabilir ve istediğiniz rengi saçınıza uygulayabilirsiniz. Ancak, limonla saçlarınızın rengini açarken saçlarınızın kuruyarak yıpranacağını söylemek istiyoruz. Bu yüzden açma işleminiz bittikten sonra yıpranmanın etkisini azaltmak için zeytinyağı maskesi yaparak saçlarınızı nemlendirebilirsiniz.

Saç renginizi açmak istiyorsanız bunu limonla kolaylıkla yapabilirsiniz. Limonla saç rengi açma işlemi için 2 adet limon yeterli olacaktır. 1 litre suya iki adet limonun suyunu sıktıktan sonra ekleyerek karışımı elde edin. Duştan çıkmadan önce saçlarınızı bu karışım ile durulayın. Ancak, bu işlemi yaparken dışarıda güneş olması oldukça önemlidir. Duştan sonra saçlarınıza uyguladığınız bu kürle saç renginizi güneş yardımı ile çok daha kolay açabilirsiniz. Limon suyu sürdüğünüz saçlarınızın açılması için güneşte en az 1 veya 2 saat kalmanız yeterli olacaktır.

Limonla saç rengi açma işlemini sadece limonu sürerek de yapabilirsiniz. Ancak, limonu doğrudan saçınıza sürerseniz güneşi direkt olarak almamaya dikkat etmelisiniz. Limon ile saç rengi açma işleminizden sonra saçlarınızın tamamen sarıya dönmesini beklemeyin. Çünkü limon sadece saçınızın birkaç ton açılmasını sağlar ve sadece gölgeler elde etmenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir