Saça Keratin Yüklemesi Yaptırmak Zararlı mıdır?

Saça Keratin Yüklemesi Yaptırmak Zararlı mıdır? Keratin, saç, tırnak ve deride bulunan bir protein çeşididir. Saçımızın sağlıklı olmasında hayati rolü bulunan keratin, saça yapılan çeşitli kimyasal işlemler sırasında zarar görmektedir. Zarar gören saçları tekrar eski sağlıklı haline getirebilmek için dışarıdan keratin takviyesi günümüzde yapılabilmektedir.

Keratin Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Saç özel bir şampuan ile yıkanır ve sonrasında saç boyasına benzer şekilde hazırlanmış keratin saçlara sürülür. Saç ılık bir fönle kurutulur ve işlem tamamlanır. Sonrasında dilerseniz fön çektirebilirsiniz. Son derece pratik ve hızlı bir işlemdir. Keratin yüklemesi yaptırdıktan sonraki dönemlerde, özel şampuanını kullanmaya devam ederseniz saçlarınızda daha uzun süre kalıcı etki elde edebilirsiniz.

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

1. Saçımızı doğal veya organik bir şampuanla ve de sıcak suyla iki defa yıkayarak saçımızı krem vs kalıntılarından arındırıyoruz.

2. Kuruttuğumuz saçımıza keratin yüklemesi yapmak için sıvı keratin serumunu parmak uçlarımızla veya bir sprey şişe yardımıyla sıkarak saça yediriyoruz.

3. Sabahleyin ılık suyla durulayıp yıpranmış saça özel keratin maske ve krem uyguluyoruz. İşlemi tamamlıyoruz.

Keratin Yüklemesi Zararlı mıdır?

Keratin saçın yapısında bulunan bir maddedir. Dışarıdan alınmasının normal şartlarda bir zararı yoktur. Ancak dışarıdan alınan keratinin içinde bulunan bazı kimyasal maddelerin kanserojen olabildiği bilinmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı kanserojen madde içermeyen keratinler de piyasada bulunmaktadır. Kuaförünüzün size hangi keratin çeşidini kullandığını sorarak işlem yaptırmanız sağlınız açısından önemli bir nokta. Yani keratin bakımı zararlarından etkilenmemek için evde keratin bakımı yapmadan önce iyice araştırma yapılmalıdır.

Keratin Yüklemesi Hangi Tip Saçta Daha İyi Sonuç Verir? 

Keratin yüklemesi özellikle yıpranmış saçlarda çok iyi sonuçlar vermektedir. Doğal görünümünü kaybetmiş, canlılığını yitirmiş saçlar keratin yüklemesi ile eski parlaklığına ve sağlığına kısa sürede kavuşabilmektedir. Saçlarınız kıvırcık ve elektrikli ise keratin yüklemesi saçınızın doğal dalgasını bozmadan sadece elektriklenmeyi yok ederek daha güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Keratinli Saç Düzleştirici Ne İşe Yarar?

Keratin yüklemesi zaman zaman Brezilya fönü ile karıştırılmaktadır. Özünde benzer işlemler olmalarına rağmen keratin yüklemesi, saçı düzleştirmek için değil sağlıklı görünüm elde etmek için yapılır. Bu özelliği ile Brezilya fönünden ayrılır. Brezilya fönünde üç gün boyunca yapılan düzleştirme işlemi keratin yüklemesinde yapılmaz.

Saça Keratin Yüklemesi Yaptırmak Zararlı mıdır?” için 5 yorum

 • 13 Eylül 2018 tarihinde, saat 16:05
  Permalink

  Saçlarım liquid keratin yüklemesi yapınca çok güzel oluyor saçlarımdaki yıpranmalar o kırıklar falan hep geçiyor ve canlı sağlıklı görünüyor öyle 2-3 ayda etkisi de geçmiyor uzun bir süre yani ben saçlarıma sürekli olarak işlemler uygulayarak eziyet ettiğim için bunlar saçımı bozana kadar etkisi sürüyor sürekli olarak liquid keratin şampuan ve saçta kalan kremi kullanıyorum ama arada liquid keratin yüklemesi de yapıyorum. Tabi düzleştiren değil bakım ve onarım yapan.

  Yanıtla
 • 3 Aralık 2018 tarihinde, saat 01:10
  Permalink

  Olumlu yazı olmuş. Saçın yıpranmamasıniçin evde yapabileceğimiz balçkım malzemesi var mıdır? Tarifini verirseniz güzel olur.

  Yanıtla
  • 4 Aralık 2018 tarihinde, saat 01:48
   Permalink

   Saç Maskesi
   -Katı Hindistan cevizi yağı
   -Saç bonesi
   -Saç şampuanı

   Katı Hindistan cevizi yağını cezvede ısıtıp ılık hale getirin. (Katı Hindistan cevizi yağını internetten temin edebilirsiniz.) Hindistan cevizi yağı, yıpranmış saçlara gereken nemi geri kazandırır ve ışıltılı bir görünüm verir. Saçınıza kökten uca ılık hindistan cevizi yağı sürün. Birkaç dakika masaj yapın, bone takın ve 30 dakika boyunca bekleyin. Saçınızı yıkayın ve normal rutininizde kullandığınız şampuanla saçı yıkayıp, durulayın.

   Yanıtla
 • 6 Aralık 2018 tarihinde, saat 16:22
  Permalink

  Saçlarımdaki yıpranmalardan kesmeden kurtulmak için doğal keratin kullanıyorum. Saçlarımdaki yıpranma kalmıyor doğal keratin sayesinde bunun yanı sıra uzama da oluyor evde keratin botoksu yapmak için patentli keratin vazgeçilmezim oldu. Saçlarım ilk defa bu kadar sağlıklı, bakımlı ve uzunlar.

  Yanıtla
 • 2 Ocak 2019 tarihinde, saat 00:54
  Permalink

  Evde yapabileceğimiz maske de vermişsiniz. Sağolun. Peki, saç kuruluğu için bir formülünüz var mı?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir