Sağlık Kaygısı ve Çözümleri

Sağlığın tüm prensiplerini kullanarak kendine bakmak her zaman önemlidir. Düzenli kontroller, doğru beslenme ve sağlıklı yaşam, kişinin sağlığını dikkatli ve makul bir şekilde sürdürmesini sağlar. Genellikle insan sağlık sorunları ile aşırı derecede ilgilenir ve sağlık endişeleri döngüsüne yakalanır. Bir sağlık sorunu, diğeri hemen yerini almak için ortaya çıktığında uzlaşır. Bu endişeler bir süre sonra her şeyi kapsayan ve yorucu hale geliyor.

Sonunda, birey bu sağlık kaygısı döngüsünün yaşam kalitesine sızdığını fark eder. Her zaman günlük yaşamın üzerinde dolaşan karanlık bir bulut, bu müdahaleci anksiyete biçimine değinmek zorundadır. Kişi bunun neden meydana geldiğini, hangi amaca hizmet ettiğini ve bu davranışın nasıl kesileceğini belirleyerek başlar.

Sağlık Kaygısı Nedir?

Sağlık endişeleri aslında bir amaca hizmet eder ve kişinin bu davranış modeline yeterince derin bakıp bakmadığını tespit etmek zor değildir. Genellikle bu örüntü, bireyin ele alınması zor bulduğu belirli duygulardan uzaklaşan beyni içerir.

Öfke, keder veya korku gibi birçok duygu beynin dikkatini dağıtmanın yollarını arar. Sağlık endişeleri tasarıya uyar, çünkü biri sağlıkları hakkında yoğun bir endişe duyduğunda, üzücü bir duyguya hitap etmek için çok az yer vardır.

Sağlık endişeleri birbirlerini düşünüyor ve bu ÇALIŞIYOR. Bu, huzursuz edici duygulardan mükemmel bir sapma. Bir endişe uzlaştığında, diğeri adressiz duyguları örtmek için yerini alır. Her sağlık endişesinin güçlü bir amacı vardır, çünkü uzun vadede yüzleşmek çok daha zor olan gerçek üzücü duyguyu maskeler.

Çözüm

– Sağlık Anksiyete alışkanlığının tanınması ve kabulü, biri asla bitmeyen fark edilir bir döngüde diğerini hızla takip eder. Bu döngünün farkında olmak her zaman sorunun uzlaştırılması için ilk adımdır.

– Birincil doktorunu ziyaret ederek ve zorluk için kesin bir fiziksel neden göz ardı ederek bu sağlık endişesinin gerçek bir fiziksel sorun olup olmadığını belirlemek. Sadece sağlık kaygısı olduğunu varsaymadan önce her zaman fiziksel bir nedeni göz ardı edin.

– Başka bir konuyla yoğun bir şekilde ilgilendiğinizde veya yeni bir ilişkiye, işe veya nedene girdiğinizde bu sağlık endişelerinin azaldığını fark etmek.

– Desenlerinizi belirleyin. Vücudun bir bölgesinden diğerine sık sık atlayan twing belirtileri yaşar mısınız? Kendinize fiziksel müdahaleleri fazla tahmin ediyor musunuz ve anında tehlikeyi belirttikleri veya bir uyarının dikkatini gerektirdikleri sonucuna varıyor musunuz?

– Tüm varlığınızı ilgilendiren ilgi alanları bulun. Kendinizi içe düşünme için çok az zaman ayıran şeylerde kaybedin. Gerçek hastalık bu davranışlarda olduğu gibi can sıkıntısından da kaynaklanmamaktadır. Gerçek sağlık sorunları genellikle sağlık kaygılarıyla aynı zaman çizelgesine uymaz. Can sıkıntıları, sıkıntı dönemlerinde ve ilgisiz olduğunda daha güçlüdür. Akıllı bir zihin zorluklar ve hedefler gerektirir.

– Aktivite, sağlık endişelerine karşı önemli bir terapötik araçtır. Egzersiz ve hareket, zihni ve bedeni olumlu bir şekilde canlandırır ve uyarır. Endorfinler salınır ve aktivite günlük rutinin bir parçası olduğunda Serotonin seviyeleri doğal olarak artar. Orta derecede yürüme, koşu, tenis, yüzme ve dans, olumlu sonuçlar veren yararlı aktivitelerdir.

– Beslenme, genellikle sağlık endişeleriyle ilgili olarak olumsuz düşünme alışkanlığının ortadan kaldırılmasına yardımcı olan iyi sağlık için de gereklidir. Doğru yemek yerken, Serotonin seviyeleri doğal olarak artar ve kan şekeri seviyeleri sabit kalır. Bu, aşırı reaktif bir zihnin yerleşmesine yardımcı olur ve sağlık kaygılarında bir azalmaya yol açar.

– Sağlık endişeleri zihne girdiğinde durmasını söyleyerek beyne tekrar konuşun. Daha olumlu bir düşünme biçimine geçin çünkü ne düşündüğünüz konusunda her zaman bir seçeneğiniz vardır. Zihin olumsuz düşünceler azaldıkça sessizleşerek yanıt verecektir. Bu davranışta kırmızıya yakalanan beyin anında utanır ve bu olumsuz düşünce döngüsünü askıya alır. Bu, kurabiye kavanoza eliyle yakalanan bir çocukla karşılaştırılır. Yakalanmada utanç, bu müdahaleci davranışı durdurur.

– “Olursa” düşüncesinin farkında olun. Eğer düşündüğünüz cümlelerin çoğu “ne olursa olsun” ile başlıyorsa, bu güçlü bir sağlık kaygısı alışkanlığının kanıtıdır. “Ne olursa olsun” düşüncesini “o zaman ne” olarak değiştirin ve döngü kopuşunu izleyin. En önemlisi, endişenin hiçbir şeyi çözmediğini anlayın. Sağlık endişeleri, özellikle hem zihni hem de bedeni tüketmeye ve tüketmeye hizmet edecektir. Düşünme şeklinizi değiştirmek için bilinçli bir şekilde çaba harcayın ve hayatınızı değiştirmeyi başaracaksınız. Kendini mağdur etmekten, korkutucu endişe müdahaleci alışkanlığından özgürlüğe geçeceksin. Her zaman bir seçeneğe sahipsin. Bakış açınızı değiştirmeyi ve daha olumlu bir bakış açısı seçmeyi öğrendiğinizde hayat harika ve tatmin edici olabilir. Her zaman bir seçeneğe sahipsin. Kendinizi asla endişeli düşünme alışkanlığınızla tanımlamayın. Sağlık kaygısı ve korkudan mağdur olmayın. Birkaç basit düzeltmeyle, özellikle düşünmede, hayatınızın zor ve üzücü olmaktan günlük olarak daha kolay ve çok daha tatmin edici hale geldiğini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir