Zeytinyağı Cilt Maskesi

Cilt Bakımında Zeytinyağı Mucizesi

Zeytinyağı, yüzyıllardır insanların en önemli güzellik sırlarından biri iken, içinde bulunduğumuz yüzyılda gelişen kozmetik sektörü ile birlikte yerini teknolojik kremlere bırakmıştı. Gençliklerini ve güzelliklerini korumak adına para dökmekten hiç bir zaman çekinmeyen insanlar, evlerindeki ucuz mucizenin uzun yıllar farkına bile varamadılar. Ama aslında zeytinyağı, zeytinyağı saç maskesi, zeytinyağı yüz maskesizeytinyağı cilt maskesi, el kremi, cilt temizleyicisi gibi çok farklı şekillerde kullanımı mümkün olan doğal bir mucize.

El Bakımında Zeytinyağı

Son yıllarda doğala dönüş trendinin başlaması ile birlikte zeytinyağı güzellik bakımında hak ettiği yeri tekrar elde etti. Saçlardan ayaklara vücudun her noktasına zeytinyağı ile bakım yapmak mümkün. Ellerinizin sürekli kuru olmasından, tırnak etlerinizin manikür sonrası hemen uzamasından, tırnaklarınızın kırılmasından ve ellerinizin üzerindeki lekelerden şikayet ediyorsanız zeytinyağı maskesi size son derece faydalı gelecektir. Bir miktar zeytinyağı içerisine bir kaç damla limon damlattıktan sonra ellerinize ve tırnaklarınıza bu karışım ile yaklaşık 10 dakika masaj yapın. Sonra ellerinizi durulayın. Haftada bir ellerinize bu bakımı yapabilirsiniz. Kısa sürede ellerinizdeki gözle görülür değişimlerin farkına varacaksınız.

Saç Bakımında Zeytinyağı

Saçlarınıza haftada bir uygulayacağınız zeytinyağı, bepanthene ve e vitamini karışımı saçlarınızı daha parlak, gür ve sağlıklı bir hale getirecektir. Bir miktar zeytinyağı, iki ampul bepanthene ve iki ampul e vitaminini iyice karıştırın ve saç diplerinizden uçlarına kadar masaj yaparak yedirin. Saçlarınızı bir bone ile kapatın ve iki saat bekledikten sonra yıkayın.

Doğal Anti Aging Yağı

Zeytinyağı en iyi anti aging kremler kadar etkilidir. Az miktardaki zeytinyağını dudaklarınıza ve etrafına sürerseniz dudak çevresinde oluşan ve oluşmakta olan dikine çizgilerle savaşabilirsiniz.

En İyi Doğal Cilt Temizleyicisi

Makyaj temizleyici olarak da kullanabileceğiniz zeytinyağı her cilt tipi için uygundur. Cildinizi zeytinyağı ile temizlemeniz siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Yüzü zeytinyağı ile temizlemek yüzünüzü temizlemekle kalmayacak aynı zamanda nemlendirecekte. Yüzünüzü zeytinyağı ile temizledikten sonra durulayın ve sonra temiz bir havlu ile nazikçe kurulayın. Nemlendiriciye bile ihtiyaç duymadığınızı göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir